postheadericon Dzień skupienia w Kluczborku

altW pierwszą sobotę września (5.IX 2015r.) odbyło się kolejne skupienie dla wspólnoty czcicieli Miłosierdzia Bożego w Kluczborku przy parafii p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych – Apostolskie Ogniska Miłosierdzia Bożego ZAK, założone przez śp. ks. Jana Porębskiego SAC. Pierwsza sobota automatycznie nadała charakter maryjny tego dnia. Po konferencji, która była poświęcona III Kongresowi Generalnemu Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, nastąpiło nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Pani Maria Brzózka stara się pielęgnować te dwa wielkie orędzia: Miłosierdzie Boże i Fatima, bo jak mówi, to jest związane z pallotynami. Na skupienie przybyło wyjątkowo dużo osób. Ten czas wspólnej modlitwy scala wspólnotę i umacnia w tożsamości chryzmatu pallotyńskiego. Dzień skupienia buduje więź duchową z Doliną Miłosierdzia w Częstochowie.
Kiedy przybywam do Kluczborka doświadczam gościnności księdza proboszcza Bernarda Jurczyka oraz pani Marii Brzózki wraz z całą wspólnotą.
To spotkanie w Kluczborku było okazją do zaproszenia na jesienne rekolekcje od 28 września do 1 października, gdyż dużo osób z Kluczborka korzysta z rekolekcji. Oby i inni dzięki kluczborskiej wspólnocie przybyli do Częstochowy. Bardzo dziękuję za obecność i modlitwę wszystkich uczestników dnia skupienia.

Ks. Dariusz Przybyszewski SAC